Dieta plaż południowych

Dietę South Beach, czyli dietę plaż południowych, stworzył doktor Arthur Agatson, kardiolog, który chciał obniżyć poziom cukru w diecie każdego pacjenta. Dieta ma działanie prozdrowotne, ponieważ z założenia ma walczyć z nadwagą, zapobiegać cukrzycy, strzec przed zawałem serca i wylewem. Działające w niepożądany sposób tłuszcze nasycone są zastępowane zdrowymi tłuszczami wielonienasyconymi (oliwa z oliwek, orzechy, nasiona, ryby morskie). Zmiana następuje powoli i przeprowadzana jest w trzech etapach:

  • W etapie pierwszym należy konsumować trzy średniej wielkości posiłki oraz dwie przekąski dziennie.  Zalecane jest chude mięso, ryby, jaja, rośliny strączkowe, oliwa z oliwek, brokuły, kapusta, kalafior, seler, ogórki, cukinia, zielona sałata, szpinak, pomidory oraz kakao. Czas trwania pierwszego etapu nie może przekraczać dwóch tygodni. W pierwszym etapie diety można schudnąć około 6 kilogramów.
  • W etapie drugim osoba odchudzająca się zjada pieczywo razowe, niełuskane kasze, ryż brązowy, gorzka czekolada. Dwa tygodnie trwa etap drugi. Waga również idzie w dół, ale spada nieco wolniej niż w etapie pierwszym.
  • W etapie trzecim można zjadać wszystko to, co było konsumowane w poprzednich etapach, ale należy pamiętać o tym, aby indeks glikemiczny nie przekraczał 60 jednostek (na 100). Etap trzeci można stosować do końca życia.

Dieta plaż południowych nie jest restrykcyjna, nie trzeba podczas niej liczyć kalorii z dokładnością do jednego, ale przestrzeganie pewnych zasad jest niezbędne. Szczególnie pamiętanie o spożywaniu określonych produktów.

Podstawowe zasady diety

  • Nie wolno jeść makaronów i białego pieczywa
  • Dieta nie jest przeznaczona dla osób mających problemy zdrowotne, a szczególnie dla                cukrzyków

Przykładowy jadłospis diety w etapie pierwszym

Śniadanie: dwa jaja gotowane na twardo, czerwona marynowana papryka, oliwki zielone lub czarne, ser feta i szczypiorek, sałata zielona. Szczypiorek można zastąpić natką pietruszki. Ze składników przygotowuje się sałatkę.

Obiad: pierś z kurczaka gotuje się, do tego osobno gotowane są brokuły. Wszystko wykłada się na talerz, na ugotowanej piersi kurczaka kładzie się brokuły i dwa plasterki sera żółtego light. Całość wkłada się do mikrofali i trzyma tak długo, aż ser się stopi. Podaje się ciepłe.

Podwieczorek: można przegryźć kilka orzechów pistacjowych

Kolacja: serwowana jest sałatka z dwóch plasterków chudej wędliny, do tego sałata lodowa, cebulka, pieczarki marynowane, oliwki i pomidor. Wszystko to miesza się razem i sałatka jest gotowa. Pyszna i odchudzająca sałatka.

Podsumowanie

Dzięki diecie South Beach szybko i przyjemnie można tracić kilogramy, unikając przykrego uczucia głodu. W zaledwie dwa tygodnie tracimy nawet 6-6,5 kilograma wagi, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Chudnie się na niej smacznie oraz bardzo przyjemnie, stąd bierze się jej duża popularność – stosowana jest przez wielu amerykańskich celebrytów. Oczywiście jak przy każdej diecie należy pić przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie.

Do diety plaż południowych warto dołączyć tabletki Novoslim, nowoczesny preparatu sojowy, zaprojektowany przez zachodnich naukowców. Preparat jest w pełni bezpieczny oraz przynosi znakomite efekty. Silna wola, dieta plaż południowych oraz jedna pigułka rano i jedna wieczorem zapewnią efekty przekraczające nawet najśmielsze oczekiwania.